Joga w Gruzji, Swanetia 2020

Zapraszamy na warsztat jogi do Swanetii jednego z piękniejszych regionów Gruzji położonego w sercu wysokiego Kaukazu. Pobyt umilą nam górskie wycieczki pod lodowiec w Mestii i Ushguli i wspaniałe gruzińskie jedzenie.

🌺Termin: 16-23 czerwca 2020

Atrakcje
👉trekking pod lodowiec w Mestii (Chaaladi).
👉kolejka linowa na Mt. Zuruldi, skąd roztacza się niebywały widok na okolice i górujący nad Mestią szczyt Ushba 4710 m n.p.m.
👉Fakultatywnie wycieczkę do Ushguli – najwyżej położonej miejscowości w Gruzji (2100 m n.p.m.) wpisanej w listę Światowego Dziedzictwa Kultury, gdzie czas stanął w miejscu, a ludzie żyją w domach kamiennych z X/XII w.
👉wieczory z muzyką gruzińską w kawiarniach Mestii.
👉zwiedzanie muzeów Mestii

🌺 Dla kogo:
👉 Dla osób początkujących
👉 Dla osób praktykujących
👉 Dla miłośników Gruzji i tych którzy jeszcze o tym nie wiedzą
👉 Dla młodych i tych już z pewnym bagażem życiowych doświadczeń
👉 Dla ciekawych świata i kochających jogę

🌺 WAŻNE: Liczba miejsc ograniczona, max 14 uczestników, zatem prosimy o szybkie zapisy, decyduje kolejność wpłat zaliczek. Szybka decyzja gwarancją niskiej ceny biletu lotniczego!!

🌺 Cena wyjazdu obejmuje: :
👉 1 noclegi w Kutaisi i 6 noclegów w Mestii plus śniadania,
👉Komfortowe 2 i 3 pokoje w Guest House Roza w Mestii i w Hostelu Kutaisi by Kote
👉warsztat: 2 x dziennie joga, wieczorne medytacje, mantry, wykłady
👉transfery z lotniska do hostelu w Kutaisi oraz z Kutaisi do Mestii i z powrotem.
Możemy Ci pomóc załatwić przeloty Gdańsk – Kutaisi i z powrotem

Cena wyjazdu nie obejmuje:
👉lotów (600 zł -1000 zł)
👉obiadokolacji (ok 40 zł)
👉wycieczek górskich,
👉wstępów do muzeów
👉ubezpieczenie (możemy pomóc w zakupie)

🌺Poglądowy program dnia:
8.00 – 8.30 pranajama
8.30 – 9.30 hathajoga
9.30 – śniadanie
18.00 – 19.00 zajęcia jogi
19:00- 19:30 medytacja/mantry/wykłady

Między zajęciami odpoczywamy, medytujemy przy zachodzie słońca, kontemplujemy widoki ośnieżonych gór, podziwiamy średniowieczne baszty obronne, słuchamy muzyki w tutejszych restauracjach, spacerujemy i rozmawiamy o życiu, Gruzji, jodze…
Chętni będą mogli odbyć wycieczki terenowo-trekkingowe pod przewodnictwem Wiktorii Blacharskiej (etnografki, miłośniczki Gruzji od 9 lat penetrującej ten kraj,pilota wycieczek)
W związku z tym, że będziemy przebywać w wysokich górach (1500 npm) trzeba liczyć się ze zmiennością aury zatem wycieczki górskie i plan dnia będą uzależnione od pogody.

🌺Joga:

Warsztaty prowadzą:Ania Piecunko i Paweł Gutral. Joga, którą Wam proponujemy wywodzi się z różnych tradycji. Mamy szerokie doświadczenie, więc wybierzemy to co najlepsze 🙂 Możecie się spodziewać uważnej, zbalansowanej praktyki asan, z uwagą na relaks i doznania, które płyną z ciała. Poza tym w planie są również medytacje, mantry i świadomy oddech. Praktykujemy w pomieszczeniu domu Rozy, ale również na łące jak będzie dobra i sucha pogoda. Prosimy zabrać ze sobą matę do jogi.
**zajęcia jogi zaczynają się i kończą w Mestii , czyli 6 dni z jogą.

🌺Wyżywienie:
Śniadania wliczone są w cenę noclegu. Na śniadanie dostaniemy do wyboru herbatę lub kawę i soki, miejscowe jogurty, sery oraz jajka lub omlety i sałatki warzywne.
Pozostałe posiłki (nie wliczone w ceną wyjazdu) będziemy spożywać w lokalnych restauracjach, które oferują bogate, pyszne i tanie menu. Za obiad w dobrze notowanej restauracji Laila z napojami włącznie w ubiegłym roku opłata wynosiła około 35-40 zł.
Kuchnia gruzińska jest urozmaicona, tak więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie smacznego. Polecamy chaczapuri, zupy, adżapsandali- leczo z bakłażanów, badridżani (roladki z bakłażanów i orzechów), lobio (danie z fasoli), pchali- pasty warzywne, sałatki warzywne, sok z granata. Do alkoholu nie powinniśmy zachęcać, ale nadmieniamy, że za najwspanialsze wina uważa się gruzińskie, więc degustować można.

🌺Zapisy:
Gwarancją uczestnictwa jest rejestracja mailowa: pawel@gutral.pl i wpłata zadatku.

🌺Płatność:
200 Euro + 600 zł
zadatek 600 zł płatny przelewem na konto
52 1140 2004 0000 3102 7896 5364
ANPIYO Anna Piecunko, 200 EURO płatne na miejscu. W tytule przelewu napisz “Joga Gruzja 2020”

🌺 Promocje:
170 EURO + 600 zł dla osób, które wpłacą zadatek do 31.01.2020
200 EURO + 600 zł dla osób, które wpłacą zadatek po 31.01.2020

🌺Info:
Ania Piecunko
Dziewiętnaście lat praktyki jogi w różnych stylach, u różnych nauczycieli to ścieżka poznawania mojego ciała, pracy z oddechem, kontaktowania się z emocjami. Psychologia i terapia to proces, który pozwala mi lepiej rozumieć złożoność i wielowarstwowość psychiki ludzkiej. Wierzę, że ciało i umysł to jedność i to co czujemy odzwierciedla się w naszym ciele i odwrotnie, a rozwój odbywa się na wszystkich płaszczyznach jednocześnie. Joga pomaga mi zachowywać balans w życiu, mieć sprawne ciało i spokojny umysł. W świecie, w którym jesteśmy zasypywani różnymi informacjami, który otacza nas ogromną liczbą bodźców, to właśnie praktyka jogi pozwala mi na dokonywanie wyborów dobrych dla mnie i zgodnych z moim wnętrzem.
Na co dzień prowadzę zajęcia jogi i sesje terapeutyczne. Szczególnym obszarem mojej pracy są nieswoiste zapalenia jelit.

Pawel Gutral
jestem absolwentem kierunku Organizacja i Zarządzanie na UG, oraz kierunku „Relaksacja i joga” na AWF Warszawa. Założyłem „Akademię redukcji stresu”, pod szyldem której prowadzę warsztaty, szkolenia i wykłady dotyczące sposobów radzenia sobie ze stresem. Od kilkunastu lat praktykuję medytację i pracę z ciałem. A tak poza tą laurką powyżej to przede wszystkim jestem normalnym, zwyczajnym człowiekiem – mam pracę, która sprawia mi satysfakcję jestem w związku ze wspaniała kobietą (dwójka dzieci ), mam swoje pasje, coś mnie wkurza i coś „nakręca”. Potrafię mówić z serca i przeklinać. Płaczę, śmieję się, złoszczę i jestem empatyczny. Staram się brać życie takie jakie jest i doświadczać wszelkich jego aspektów.