Ania Piecunko

Ania001Moja przygoda z jogą zaczęła się w Białymstoku 20 lat temu. W moim życiu nie było ani spokoju ani równowagi. Postanowiłam pójść na medytacje ZEN, ponieważ czytałam i słyszałam (Internet nie był wówczas zbyt dostępnym medium), że uspokaja i równoważy. Okazało się, że zajęć ZEN nie ma, jest joga. Skoro już tam byłam… tak zaczęła się moja podróż z jogą.

Droga mojej praktyki jest drogą poszukiwań. Brałam udział w zajęciach wielu „rodzajów” jogi w Polsce i za granicą, z każdego systemy czerpiąc nauki. Uczestniczyłam i uczestniczę w zajęciach Sivananda Jogi, Yin Yang Yogi, Iyengar Jogi, Ashtanga Yogi, Kundalini Jogi… w wielu warsztatach między innymi u Simona Low, Gabrieli Giubiliaro, Sharata Arora, Swami Atmaramananda, Radka Rychlika, Jurka Jaguckiego, Kondrata Kocota… Ukończyłam również certyfikowany Międzynarodowy Kurs dla Nauczycieli Jogi Szkoły Sivanandy.

Największym wyzwaniem była hatha joga metodą Iyengara, podejście do praktyki absolutnie technicznie. Nabrałam wówczas ogromnego szacunku do mojego ciała, bo ciało jest jak świątynia i żeby dobrze się w nim czuć trzeba o nie dbać. Jednak same ćwiczenie fizyczne to nie wszystko, tak samo jak wysiłek fizyczny potrzebny jest nam relaks, odpoczynek, świadomy oddech, uspokojenie umysłu.

Dzisiaj Joga pomaga mi zachowywać balans w życiu, mieć sprawne ciało i spokojny umysł. W świecie, w którym jesteśmy zasypywani różnymi informacjami, który otacza nas ogromną liczba bodźców, to właśnie praktyka jogi, pozwala mi na dokonywanie wyborów dobrych dla mnie i zgodnych z moim wnętrzem.

Na co dzień jestem psychologiem i terapeutą. Szczególnym obszarem mojej pracy są nieswoiste zapalenia jelit.